Rozkład jazdy

16.01.2023 r. Wójt Gminy Skarżysko Kościelne Jacek Bryzik wraz z Skarbnik Gminy Magdaleną Węgłowską podpisali umowę z Grzegorzem Mosiołkiem - Przedsiebiorstwo Trans-Beat z siedzibą w Skarźysku-Kamiennej na zadanie pn. „Świadczenie usługi w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na terenie Gminy Skarżysko Kościelne”, polegającej na obsłudze na nowej linii komunikacyjnej Świerczek – Szkoła Skarżysko Kościelne-Grzybowa Góra. Przy podpisaniu umowy obecna była także Inspektor Justyna Minda.

Są to dojazdy do Szkoły Podstawowej w Skarżysku Kościelnym. Koszt biletu w jedną stronę wynosi 1 zł.

Urząd Gminy w Skarżysku Kościelnym pozyskał dopłatę na ten cel od Wojewody Świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza.

Umowa została zawarta na okres od 23.01.2023r. do 31.12.2023r.

„Dziękuję Wojewodzie Świętokrzyskiemu Panu Zbigniewowi Koniuszowi  za objęcie dofinansowaniem naszych trzech gminnych linii. Nowa linia Świerczek -Szkoła Skarżysko Kościelne-Grzybowa Góra została utworzona na prośbę rodziców i jest do dyspozycji uczniów Szkoły Podstawowej w Skarżysku Kościelnym, którą bezpiecznie dojadą do szkoły, a po skończonych zajęciach powrócą do domów”-mówi Wójt Gminy Skarżysko Kościelne Jacek Bryzik.