W środę 18 stycznia w naszej szkole odbyło się pierwsze, inaugurujące  spotkanie w ramach projektu realizowanego przez Samorząd Uczniowski  „Świat ucznia – oczami seniora”. W spotkaniu wzięła udział klasa Vb i przedstawiciele SU z klasy VIIIb, a zaproszenie przyjęła pani Krystyna Nowak - emerytowana nauczycielka Szkoły Podstawowej w Skarżysku Kościelnym, w której uczyła  historii i WOS-u.

Pani Krystyna opowiedziała uczniom jak wyglądała edukacja i szkoła w czasach jej młodości. Mogliśmy usłyszeć o nauce przy lampie naftowej, siedzeniu za karę  w kozie, nauce kaligrafii i wielu innych ciekawych, a teraz trudnych do zrozumienia rzeczach. Następnie przybliżyła swoją drogę zawodową. I tu mogliśmy zobaczyć obraz ucznia oczami nauczyciela. Wychowankami pani Krystyny jak się okazało byli nie tylko rodzice, ale i dziadkowie naszych uczniów.

Pani Krystyna okazała się świetnym mówcą. Opowiadała pięknie, ciekawie i z dużą dawką humoru. Młodzież słuchając tych historii i dowcipnych anegdot siedziała jak zahipnotyzowana. Na koniec uczniowie mogli obejrzeć zdjęcia z lat młodości zaproszonego gościa i zadawali mnóstwo pytań.

Dziękujemy za wspaniałą podróż w przeszłość.  Następne takie spotkanie po zasłużonych feriach. A kto będzie gościem??? Niespodzianka!