24 stycznia odbył się w naszej szkole „Konkurs pięknego czytania” dla uczniów klas I –III.
Celem konkursu było:

• stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności,
  • uczenie rywalizacji w miłej atmosferze,
  • wdrażanie do staranności przekazu językowego,
  • wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu.

W konkursie wzięło udział 12 uczniów klas I, II i III wytypowanych przez wychowawcę, bądź  w drodze klasowych eliminacji  –  po 4 osoby z każdej klasy.
Zadaniem uczestników konkursu było przeczytanie wylosowanego tekstu przygotowanego przez organizatora.
Jury konkursu, w skład którego wchodziły: p. Magda Mamcarz, p. Beata Pastuszka, p. Renata Wiatr oceniało:  płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcję,  interpretację czytanego tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.
Po długiej naradzie udało się wyłonić „Mistrzów pięknego czytania”, choć, jak podkreślało jury, nie było to łatwe.
Są to:
Jakub Tarabasz z kl. I
Miłosz Mazur z kl. II
Julia Dudek z kl. III

Podczas uroczystego apelu wszyscy uczestnicy konkursu z rąk pani dyrektor Doroty Gibas otrzymali dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe. Organizatorem konkursu była p. Anastazja Górzyńska.