Dnia 14 marca w naszej szkole odbył się długo przekładany ze względu na absencję uczniów Dzień Patrona i obchody Tygodnia Kultury Języka Polskiego. Od 13 lutego uczniowie naszej szkoły klas 1-8 wykonywali portrety Stanisława Staszica, które zostały rozwieszone na korytarzach szkolnych. Dzięki temu i młodsi i starsi utrwalili znajomość wyglądu postaci Patrona. Uczniowie klasy 5B przygotowali i zaprezentowali ciekawostki związane z życiem, zainteresowaniami i pasjami Stanisława Staszica.

Wychowankowie klasy 6 przedstawili scenki z życia klasy ,,Ortografii się nie damy”. W sposób humorystyczny zostały „przemycone” reguły pisowni z trudnościami ortograficznymi. Miejmy nadzieję, że nie ulegniemy „podstępnej Pani Ortografii, bo kto jest pilny, ten przecież wygrać z nią potrafi”. Po przedstawieniu zostały wręczone dyplomy uznania i nagrody książkowe tym wszystkim, którzy brali udział w szkolnym dyktandzie „Ortofrajda 2022/2023”. Wszystkim serdecznie gratulujemy wyników. Na zakończenie uczniowie całej szkoły odśpiewali piosenkę ,,Mowa polska”.