21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, którego celem jest uświadomienie, że osoby te mają takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne. Oczekują szacunku, tolerancji i akceptacji.

Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada on na 21. dzień 3. miesiąca w roku ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci, chromosom w 21. parze składających się   z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Stąd też inna nazwa tego zaburzenia - trisomia 21.

Uczniowie naszej szkoły mają w sobie dużo empatii i na znak solidarności tego dnia zaznaczyli to w bardzo prosty sposób. Wystarczyły do tego... kolorowe skarpetki  na znak solidarności z osobami z zespołem Downa. Dodatkowo przygotowali projekty własnych, kolorowych skarpet, które ozdobiły korytarze szkoły.

Drobne gesty mają znaczenie!