Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego po długiej zimie jest tak bardzo przez wszystkich wyczekiwana.

Do jej obchodów uczniowie  przygotowywali się już wcześniej. W trakcie warsztatów  w bibliotece i świetlicy zgłębiali wiedzę na temat wiosennych zwyczajów -  oglądając filmy „Marzanna – polska tradycja”, „Jak na świecie świętuje się pierwszy dzień wiosny?. Następnie uczniowie klas młodszych pod czujnym okiem uczennic z kl. VIIIb robiła tradycyjne, kolorowe gaiki, a klasa III wraz z rodzicami wykonała Marzanę.

Tak przygotowani 21 marca  w radosnych nastrojach, zgodnie z coroczną tradycją rozpoczęli pożegnanie zimy i powitanie upragnionej wiosny. Pomimo niesprzyjającej pogody  dzieci wyruszyły barwnym korowodem, trzymając w rękach wiosenne gaiki. Po drodze odwiedziły Urząd Gminy, Bibliotekę Publiczną, Przedszkole Samorządowe i sklep Stokrotka, gdzie na ręce przedstawicieli przekazały symbole wiosny i przywitały wiosenną piosenką. Ten dzień z pewnością był dla każdego radosnym i niezapomnianym wydarzeniem.