W marcu w SP nr 13 w Skarżysku – Kamiennej odbył się XIX Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Wiedzy o Lesie” dla uczniów klas VI szkół podstawowych z powiatu skarżyskiego.  Z naszej szkoły wzięło w nim udział pięciu uczniów: Maja Iwanicka, Róża Kocia, Magda Markiewicz, Maja Mąkosa
 i Nikodem Ciok.

Pierwszy etap konkursu miał miejsce 16.03.2023r. i obejmował test wiadomości i umiejętności z działów: warstwowa budowa lasów, przystosowania roślin i zwierząt do środowiska życia, znaczenie i korzyści płynące z lasów, rodzaje lasów na terenie Polski, biologia zwierząt leśnych, praca i rola leśników, ochrona przyrody w Polsce, orientacja w terenie, skala oraz schemat organizacyjny w zarządzaniu lasami państwowymi. Wszyscy uczniowie z naszej szkoły zakwalifikowali się do następnego etapu.

Drugi etap konkursu odbył się 23.03.2023r. i obejmował praktyczne rozpoznawanie pospolitych gatunków drzew, krzewów, roślin runa leśnego, gatunków leśnej fauny, darów polskich lasów i zależności pokarmowych między organizmami.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Skarżysku Kościelnym uzyskali bardzo dobre wyniki. II miejsce zajęła Maja Iwanicka, III miejsce zajęła Maja Mąkosa, V miejsce zajęła Róża Kocia, wyróżnienie otrzymał Nikodem Ciok i Magdalena Markiewicz. Wszyscy uczniowie otrzymali cenne nagrody rzeczowe. GRATULACJE!!!

Edyta Bartosiewicz