Uczniowie VIII klas 22 marca 2023r. uczestniczyli w  Świętokrzyskiej Giełdzie Szkół Ponadpodstawowych, która odbyła się w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej. Organizatorem Giełdy było Kuratorium Oświaty. Uczniowie zapoznali się z ofertą kształcenia szkół z powiatu skarżyskiego, starachowickiego i koneckiego. W programie wydarzenia była również debata uczniowska „Trafny wybór szkoły – klucz do Twojej przyszłej kariery” oraz analiza ankiety dotyczącej wyboru szkoły. Szkoły ponadpodstawowe prezentowały oferty edukacyjne na zorganizowanych stoiskach. Uczniowie mieli możliwość porozmawiać zarówno z nauczycielami jak i uczniami szkół, do których planują uczęszczać po ukończeniu szkoły podstawowej, a którą powinni wybrać zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i predyspozycjami.

Renata Wiatr