27.03.2023 r. rozstrzygnięty został Finał Gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom" w budynku Urzędu Gminy Skarżysko Kościelne. Otwarcia turnieju dokonał Wójt Gminy Skarżysko Kościelne Jacek Bryzik. Komisji konkursowej przewodniczył mł. Bryg. Marcin Kuźdub oraz mł. Asp. Konrad Winiarski z KP PSP w Skarżysku – Kamiennej.Na turnieju obecni byli Komendant Gminnych Jednostek OSP Piotr Janiec oraz Prezesi Gminnych Jednostek OSP: Tadeusz Chyb, Dariusz Sasal, Marian Gładyś, Kierownik Referatu Infrastruktury Grzegorz Pypeć oraz Inspektor Patryk Kiljan.

Po sprawdzeniu testów okazało się, że zwycięzcy w kat. Szkoły Podstawowe klas I-IV to:

1. Gabriela Sieczka - SP Skarżysko Kościelne
2. Bartosz Augustyniak -SP Skarżysko Kościelne
3. Krzysztof Nowek -SP Skarżysko Kościelne

W kat. Szkoły podstawowe klas V-VIII to:

1. Nikola Lelonek - SP Kierz Niedźwiedzi
2. Norbert Wiatr -SP Grzybowa Góra
3. Adam Maciejczak - SP Kierz Niedźwiedzi

Nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Skarżysko Kościelne wręczył Wójt Jacek Bryzik.

Podziękowania kierujemy również do Pani Dyrektor oddziału PZU Skarżysko Kamienna Izabeli Dudzie, a także wolontariuszkom Fundacji PZU, za okazane, hojne serce, ufundowane nagrody oraz współorganizację przy strażackim turnieju wiedzy pożarniczej.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!