W dniach 17-21 kwietnia w naszej szkole został zorganizowany Tydzień kreatywności. W ramach obchodów każdego dnia dzieci przychodziły ubrane w innym kolorze – poniedziałek na niebiesko, we wtorek różowo, środą na zielono, czwartek był dniem czerwonym, natomiast piątek Black Friday. Dodatkowo każdy dzień opatrzony był innym zadaniem:

Poniedziałek – był dniem sprzątania szafki. Z pomysłu najbardziej byli zadowoleni rodzice
Wtorek - Przedstawiciele klasy 8A na długiej przerwie zorganizowali zabawę dla klasy 1.
Przedstawiciele klasy 8B na długiej przerwie zorganizowali  zabawę dla klasy 2.
Przedstawiciele klasy 7 na długiej przerwie zorganizowali zabawę dla klasy 3.
Przedstawiciele klasy 5A,5B na długiej przerwie zorganizowali przerwę taneczną dla klasy 4.
Przedstawiciele klasy 6 zorganizowali rozgrywki gry zespołowej dla klasy 6.
Środa – była dniem wyjścia na spacer. Z tego pomysłu najbardziej ucieszyły się pupile naszych uczniów J
Czwartek – na małej sali gimnastycznej uczniowie klas:7, 8A i 8B  ułożyli dywan z 9843 serduszek wyciętych przez naszych uczniów. Najwięcej wykonali drugoklasiści – 6238 – imponująca liczba, drudzy byli uczniowie z klasy 3 – 1600 oraz trzecie miejsce klasa 5B – 1007 serduszek, pozostałe klasy: 4 – 483, 8B – 298, 1 – 94, 6 – 92, 5A – 61. Do zabawy nie przyłączyły się klasa 7 i 8A – szkoda L W ten sposób promowaliśmy akcję ,,Kwitnące serca 2023” - Akcja charytatywna na rzecz pozyskania funduszy na terapię i rehabilitację dzieci z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB oraz Stowarzyszenia „Pro Salute”.

Piątek – uczniowie klas 5A, 5B i 6 napisali 39 listów do podopiecznych Fundacji ProSalute, czyli dzieci z dystrofią mięśniową, składając im życzenia w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka.

W obchody Tygodnia kreatywności włączyła się Biblioteka Szkolna – każdego dnia Pani Magda wypożyczała książki takiego koloru, jak wyznaczona na ten dzień barwa J Także uczniowie przebywający w tym tygodniu na świetlicy wcielali w życie różne kreatywne pomysły swoje i wychowawców.

Wszyscy czekają już na kolejny Tydzień kreatywności, oczywiście już można zgłaszać pomysły.

M&M