22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw ekologicznych. Od ponad pół wieku kwietniowe obchody są okazją do zwrócenia uwagi na problemy związane z degradacją środowiska, a w ostatnich latach także ze zmianami klimatycznymi. Obecnie Dzień Ziemi obchodzony jest w ponad 190 krajach.

W naszej szkole w dniach 24 – 28 04.2023r. obchodziliśmy to święto. Uczniowie wykonali prace plastyczne z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Wszyscy mogli je obejrzeć  na wystawie przed pokojem nauczycielskim. Z tej okazji przeprowadzono również Szkolny Konkurs Ekologiczny  klasach IV – VIII. Oto uczniowie, którzy zajęli w nim pierwsze miejsca w swoich klasach: Bielecki Wiktor, Pacek Wiktoria, Janiec Julia , Piętak Jakub, Ciok Nikodem, Kępińska Aleksandra, Staszałek Natalia i Berus Wiktoria. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie.

Agnieszka Witt – Niewczas, Edyta Bartosiewicz