W tym roku Szkoła Podstawowa w Skarżysku Kościelnym postanowiła uczcić nadchodzące święta majowe inaczej niż zwykle. W związku z tym zaplanowany został happening pod hasłem „Patriotyzm łączy pokolenia”.

Przygotowania do tego przedsięwzięcia rozpoczęły się już dwa tygodnie wcześniej. Klasy zostały przydzielone do poszczególnych dni:

• klasy VI I – VIII 1 maja Święto Pracy,
  • klasy I - IV 2 maja Święto Flagi,
  • Klasy v – VI 3 maja Święto Uchwalenia Konstytucji.

Uczniowie pod okiem wychowawców wykonali transparenty, hasła, flagi i inne elementy związane z przydzielonym dniem.

28 kwietnia przed budynkiem szkoły zebrali się wszyscy uczestnicy happeningu : władze Gminy Skarżysko  Kościelne  ma czele z wójtem Jackiem Bryzikiem, dyrektorzy i pracownicy instytucji działających na terenie gminy, uczniowie i nauczyciele Szkół Podstawowych w Skarżysku Kościelnym, Majkowie, w Kierzu Niedźwiedzim, przedszkolaki z wychowawcami z Przedszkola Samorządowego, w Skarżysku Kościelnym oraz rodzice.

Barwny korowód przeszedł na plac przy budynku Urzędu Gminy  w Starzyku Kościelnym, królowały barwy biało - czerwone. Dzieci miały flagi, kwiaty i transparenty  W trakcie żywej lekcji historii przybliżono święta majowe poprzez muzykę, słowo i taniec. Zwieńczeniem happeningu był wspólnie wykonany polski tanie narodowy Polonez.

Dziękujemy wszystkim za udział.