Klasa 5B uczestniczyła w warsztatach twórczych z Panią Iwoną Półtorak, mieszkanką Skarżyska Kościelnego. Absolwentka Wydziału Sztuki Politechniki Radomskiej, znakomita malarka a także ilustratorka książek dla dzieci, między innymi Pani Elżbiety Jach. Pani Iwona opowiedziała uczniom o swojej malarskiej pasji, jaką edukacyjną drogę pokonała, aby tak doskonale malować.

Zaprezentowała także swoje najnowsze obrazy i przywołała ich historię. Dodatkowo odpowiedziała na wiele pytań, które zadawali uczniowie. Pokazała także prace wykonane techniką ołówkową, co ogromnie spodobało się dziewczynkom.  Na zakończenie uczniowie, pod bacznym okiem artystki, wykonali dowolną techniką martwą naturę oraz zaprezentowali swoje dzieła. Wszystkie uzyskały pochlebną opinię naszego gościa.

Warto dodać, że Pani Iwonka jest autorką wielu dekoracji, które zdobią nasze szkolne korytarze. Warsztaty były jednym z elementów projektu, który realizuje klasa 5B wraz
z wychowawczynią Małgorzatą Paź: „Znani i cenieni w gminie Skarżysko Kościelne”.