Wspólna akcja Wolontariatu, Samorządu Uczniowskiego i świetlicy. Mało, kto wie, że pierwszy znaczek buźki pojawił się 30 marca 1881 roku w satyrycznym magazynie „Puck”. Natomiast komputerowy emotikon po raz pierwszy został użyty przez profesora Scotta Fahlamana 19 września 1982 o godzinie 11.44. Stąd właśnie, na tę datę przypada święto tych minek.

W pierwotnym zamyśle emotki powstały, aby ułatwić w wirtualnej komunikacji przekazywanie emocji. Od tamtego czasu emotikony przeszły rewolucję. Bardzo często wstawiane są przy pisaniu wiadomości tekstowych, SMS-ów,
w komunikatorach, na portalach społecznościowych. Pomagają internautom wyrażać emocje, skracają czas dyskusji.

Nasi uczniowie tego dnia mieli okazję, by porozmawiać o swoich uczuciach, emocjach oraz stworzyć własne emotikony odzwierciedlające ich stany emocjonalne. Przypięli je do bluz, koszulek, plecaków, piórników lub założyli jako opaski na głowę. Niektórzy mieli także jakiś element swojej garderoby w kolorze emotikonów.

Żółty kolor buziek wprowadził wszystkich w świetny nastrój.  Tak więc Dzień Emotikona upłynął w atmosferze życzliwości, radości i pozytywnej energii.

Pamiętajmy jednak, żeby nie nadużywać znaczków i pokusić się o opisanie naszego stanu emocjonalnego za pomocą słów.