Dnia 29 września w przeddzień Dnia Chłopaka klasy 6A i B wybrały się na integracyjną wycieczkę. Celem było Muzeum Orła Białego. Ilu turystów, tyle powodów, by odwiedzić to niezwykłe Muzeum w północnej części województwa świętokrzyskiego. Choć większości odwiedzających miejsce to kojarzy się z imponującą ekspozycją sprzętu wojskowego, na wystawie znaleźliśmy wiele wątków wykraczających poza militaria i historię wojskowości.

Ekspozycja „Skarżysko-Kamienna. Miasto i ludzie” poprowadziła nas od czasów pierwszych osadników nad Kamienną do okresu Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Przekonaliśmy się, jak ważne w historii miasta były zasoby naturalne, dzięki którym od wieków rozwijała się tu działalność przemysłowa. Odkryliśmy, jak istotna dla miasta okazała się budowa kolei
w okresie II Rzeczpospolitej. W pobliżu Muzeum zobaczyliśmy ruiny wielkiego pieca
z zachowanym częściowo układem hydrotechnicznym. Natomiast w jego cieniu zjedliśmy smaczne kiełbaski z ogniska.
Podjęliśmy także działania w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, wycieczkę rozpoczęliśmy marszem 2,23 km w plenerze do stacji PKP Skarżysko Kościelne, następnie po przyjeździe na stację Skarżysko Zachodnie odbyliśmy marszobieg wokół Zalewu Rejów. Wszystko w myśl zasady:  #BeActive! Humory nam dopisywały, wszyscy wróciliśmy w szampańskich nastrojach.