Dnia 06.12.2023 uczniowie klas 6-8 wybrali się do kina na najnowszą ekranizację dzieła Roalda Dahla z roku 1964 „Charlie i fabryka czekolady”. Trochę zagrana, trochę wyśpiewana, magiczna przygoda młodego Willy'ego Wonki, który pragnie zostać najlepszym wytwórcą czekolady na świecie. Pełna śmiechu i wzruszeń historia młodego człowieka. Piosenek jest całkiem sporo, są przyjemnie zróżnicowane tematycznie, wpadają w ucho, a ich motywy przewodnie potrafią być całkiem sprytnie wplecione w dialogi. To film o potędze marzeń i przyjaźni, klasyczna bajka obleczona w nowe szaty - idealna zarówno dla najmłodszych, jak i trochę starszych widzów. Wprowadzeni w mikołajkowy nastrój uczniowie, po wyjściu z kina, rozmawiali już tylko o tym co zostawił im Mikołaj.