Dnia 01 marca 2024 roku odbyła się uroczysta akademia związana z Dniem Patrona
i obchodami Międzynarodowego Tygodnia Kultury Języka Polskiego. Uczniowie klas: 5 i 6B wraz z wychowawczyniami, Paniami Jadwigą Płusą i Małgorzatą Paź przedstawili scenki
z życia Stanisława Staszica i osób, które znacząco wpłynęły na jego życie. Przeplatane były one występami: Julii Janiec z klasy 6B, Patrycji Kapusty z klasy 6B i Patrycji Paź z klasy 8 – dziewczęta zaprezentowały poezję śpiewaną.

Po części artystycznej prowadząca zaprosiła wszystkie zebrane na sali uczniów do zabawy
w odgadywanie zapisanych w obrazkach związków frazeologicznych. Okazuje się, że dzieci bez problemu potrafią je nie tylko nazwać, ale i zinterpretować.

Po uroczystej akademii zostały wręczone dyplomy uznania i nagrody książkowe tym, którzy zajęli wysokie miejsca w szkolnym dyktandzie „Ortofrajda 2023/2024”. Wszystkim serdecznie gratulujemy wyników.