W niedzielę odbył się koncert finałowy 40 Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego im. L. Staffa - imprezy kulturalnej o najdłuższej tradycji spośród organizowanych w naszym powiecie.

Kilkudziesięciu miłośników poezji (i działań twórczych z nią związanych) rywalizowało w dwóch kategoriach - w konkursie recytatorski i konkursie „wywiedzione ze słowa". Uczestnicy musieli przygotować i zaprezentować jeden utwór Leopolda Staffa lub grupy literackiej SKAMANDER i drugi dowolny. Podczas koncertów - prezentacji jury oceniało m.in. dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny (w kategorii "wywiedzione ze słowa" oceniano także celowość użycia środków pozasłownych). W niedzielę w Miejskim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie imprezy - Gala Finałowa OTR, podczas której laureaci Turnieju wystąpili przed publicznością, a także uroczyście ogłoszone zostały wyniki Turnieju. Jury w składzie: Magdalena Włodarczyk (Londyn), Karolina Kominek (Kraków), Andrzej Głowacki (Warszawa) i Krzysztof Ogłoza (Warszawa) po wysłuchaniu i obejrzeniu 26 propozycji oraz po publicznym omówieniu prezentacji, postanowiło przyznać naszemu poloniście Pawłowi Rokicie I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 1200 zł. Ciężką pracą można wiele zdobyć. Gratulujemy !