W piątek 24 maja 2013 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zabawie przygotowanej przez I LO im. J. Słowackiego „Euro Erblo 2013”.

Była to impreza, w której klasy pierwsze i drugie I LO oraz Gimnazja z powiatu skarżyskiego wcieliły się w reprezentacje narodowe. Nasza szkoła tego dnia była reprezentacją Szwecji. O godzinie 9.00 w hali sportowej przy skarżyskim liceum odbyła się uroczysta prezentacja drużyn.

Reprezentacja w składzie: Maciej Niziołek, Patryk Błach, Bartosz Piętak, Kamil Minda, Michał Wdowik, Tobiasz Przybycień, Anna Płusa, Anna Woźniak, Tomasz Płusa, Emil Ciosek, Grzegorz Derlatka i Dawid Płusa wyszła z grupy na drugim miejscu, w ćwierćfinale pokonała reprezentację Polski (klasę Ia LO) 3:1, w półfinale wygrała z reprezentacją Ukrainy (klasa IIa LO) 2:0, a następnie w emocjonującym wielkim finale Euro Erblo 2013 pokonała klasę IIb I LO 3:1 zdobywając tym samym Puchar Przechodni Dyrektora I LO im. J. Słowackiego. Uczniowie otrzymali również pamiątkowy dyplom, a także wyróżnienie pierwszego stopnia za doping podczas całego turnieju.

Impreza Euro Erblo połączona została z promocją szkoły. Przygotowano ciekawe lekcje pokazowe z chemii, fizyki, geografii i matematyki, w których wzięli udział uczniowie klasy IIIa naszego gimnazjum. W trakcie zajęć przeprowadzono liczne konkursy dla przybyłych trzecioklasistów. Konkurs geograficzny pokazał mocną stronę naszych uczniów, ponieważ znaleźli się oni wśród nagrodzonych gimnazjalistów.

Oprócz atrakcji sportowych i lekcji pokazowych organizatorzy przygotowali również degustację dań przygotowanych przez uczniów I LO oraz plenerowy grill.

Anna Rokita