Kamil Kabała jest uczniem klasy II b Gimnazjum w Skarżysku Kościelnym.

Od najmłodszych lat trenuje zapasy i osiąga bardzo wysokie miejsca. Trenuje pod patronatem LKS Znicz Podzamcze Chęcińskie.
28 września 2013 roku brał udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w zapasach – styl wolny rozegranych w Hali Sportowej Stali Rzeszów i zajął V miejsce w kategorii 59 kg. W mistrzostwach tych wzięło udział 119 zawodników z 22 klubów.
Swój wynik poprawił 5 października 2013 roku podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w zapasach – styl klasyczny, rozegranych w hali Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy, stanął na podium zajmując III miejsce.
Kamil to bardzo obiecujący zawodnik – mówi trener a zarazem tata Kamila – Bogusław Kabała. Życzymy Kamilowi kolejnych sukcesów !!!