10 października 2013 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Skarżysku Kościelnym odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Na tę uroczystość oprócz rodziców przybyli: wójt p. Zdzisław Woźniak, dyrektor szkoły p. Witold Woźniak, dyrektorka szkoły p. Dorota Gibas, dyrektorka przedszkola p. Barbara Kocia oraz wychowawczyni z przedszkola p. Monika Sławińska.
Na wstępie wszystkich zebranych przywitała p. Marta Kocia. Następnie pierwszoklasiści wykonali część artystyczną uroczystości, śpiewając piosenki i recytując zabawne wierszyki. Po zaprezentowaniu odsłony artystycznej został wprowadzony sztandar szkoły, a wszyscy odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.
Po hymnie odbyła się część najistotniejsza. Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, a dyrektor Witold Woźniak każdego z osobna pasował na ucznia naszej szkoły. Następnie wyprowadzono sztandar, a dyrektor wygłosił przemowę w której życzył najmłodszym i ich rodzicom przede wszystkim cierpliwości. Po dyrektorze głos zabrał wójt Zdzisław Woźniak i w swych słowach życzył „pierwszakom” wysokich wyników w nauce, aby za kilka lat z dumą opuszczali tę szkołę. W następnej kolejności do życzeń dołączyli się starsi koledzy oraz rodzice.
Uroczystość zakończyła się wręczeniem słodkich upominków dla najmłodszych.
A nam starszym kolegom i koleżankom pozostało wam życzyć powodzenia w tym długim okresie nauki. Zobacz GALERIĘ