W dniu 21.0.2014 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. M. Kopernika odbył się XII Regionalny Konkurs Informatyczny dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych. Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej.

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów praktycznym wykorzystaniem wiedzy informatycznej w życiu codziennym, pobudzenie aktywności poznawczej młodzieży informatycznie uzdolnionej, a także kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i rozszerzania wiedzy informatycznej. W ramach XII Regionalnego Konkursu Informatycznego dla Szkół Gimnazjalnych swoją wiedzę informatyczną sprawdzali m.in. uczniowie z Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum Nr 2, Gimnazjum Nr 3 w Skarżysku-Kamiennej, Gimnazjum w Skarżysku Kościelnym, Gimnazjum im. Stanisława Maczka w Bliżynie, Gimnazjum w Łącznej, Gimnazjum nr. 2 w Szydłowcu, Gimnazjum w Orońsku i Gimnazjum w Jastrzębiu.

Gimnazjaliści musieli najpierw rozwiązać przygotowane zadania praktyczne na temat: "Olimpiady w Soczi" (m.in. praca w arkuszu kalkulacyjnym Excel i przygotować prezentację multimedialną w PowerPoint), a później rozwiązać test z wiedzy informatycznej.
Sponsorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej, Klub Piłkarski Korona Kielce S.A., ZSE im. M.Kopernika w Skarżysku-Kamiennej, Wydawnictwo Helion. Zobacz GALERIĘ

Wyniki konkursu:

I miejsce - Dawid Kabała - Gimnazjum w Skarżysku Kościelnym