Uczniowie klas IV - VI ze Szkoły Podstawowej w Skarżysku Kościelnym spędzili pięć dni na zielonej szkole w Zakopanem pod opieką pań: Edyty Bartosiewicz, Grażyny Wiatr i Lidii Mirkowskiej.

Pogoda sprzyjała wędrówkach po górach. Pokonali trasę prowadzącą na Rusinową Polanę. Po wędrówkach górskich odpoczywali w Termach Białka - w Białce Tatrzańskiej oraz Aqua Parku. Przewodnik pokazał uczniom najstarszy Kościół oraz zabytkowy cmentarz w Zakopanem. Odwiedzili również Sanktuarium na Krzeptówkach. Czas wolny spędzili na Gubałówce podziwiając piękne krajobrazy i szczyty gór. Ciekawą lekcją było spotkanie z góralem w Izbie Regionalnej. Opowiedział On historię Murzasihle, pokazał stroje góralskie oraz przygrywał na różnych instrumentach. Uczniowie byli bardzo zadowoleni i gromkimi brawami nagrodzili góralskie występy.

Uczniowie poprzez zabawę i obcowanie z przyrodą poznali wiele ciekawych miejsc. Z wyprawy wrócili bardzo zadowoleni i już planują wyjazd na ubiegły rok. Zobacz GALERIĘ

Lidia Mirkowska