W Spale odbyła się IV Ponadregionalna Olimpiada Wiedzy połaczona z Festiwalem Projektów organizowana w ramach projektu "Zrozumieć świat" mającego na celu rozwijanie kompetencji matematyczno - przyrodniczych oraz informatycznych wśród uczniów klas IV - VI.

Olimpiada ta była podsumowaniem całorocznej pracy uczniów i opiekunów na zajęciach dodatkowych z matematyki, przyrody i informatyki. Zajęcia te prowadziły nauczycielki: Edyta Bartosiewicz, Grażyna Wiatr i Agnieszka Pakuła. Uczniowie aby dostać się na szczebel ponadregionalny musieli w pierwszej kolejnosci pokonać rywali na szczeblu szkolnym a potem wojewódzkim. Szkołę Podstawową im. Stanisława Staszica w Skarżysku Koscielnym na szczeblu wojewódzkim, który odbyl się w Krzemionkach Opatowskich reprezentowali uczniowie klasy szóstej: Mikołaj Sieczka, Kacper Kocia i Michał Wierzbowicz. Do Olimpiady wojewódzkiej przystąpiło 39 uczniów ze szkół województwa świętokrzyskiego. Uczniowie musieli wykazać się wszechstronną wiedzą z zakresu kompetencji matematyczno - przyrodniczych oraz informatycznych. Reprezentant naszej placówki Mikołaj Sieczka znalazł się w czołówce i zakwalifikował się do etapu ponadregionalnego, który odbył się w Spale. Wraz ze wzrostem szczebla rywalizacji wzrosła również trudność rozwiązywanego testu. Do testów przystąpiło 60 uczestników. Pomimo tego Mikołaj poprawnie rozwiązał test i znalazł się w gronie Finalistów IV Ponadregionalnej Olimpiady Wiedzy. Mikołajowi bardzo serdecznie gratulujemy sukcesu.

Agnieszka Pakuła