Po raz kolejny, w dniach 16 i 17 października Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Skarżysku Kościelnym zasadzili żonkile.

Mamy nadzieję, że wiosną z cebulek wyrosną piękne kwiaty, które będziemy mogli ofiarować mieszkańcom Gminy Skarżysko Kościelne oraz podopiecznym Domu Opieki „Anna”. Tegorocznym mottem akcji są słowa francuskiego pisarza: „Nadzieja jest ryzykiem, które trzeba podjąć”. Przypomnijmy, że jest to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei i tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną – są rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum. Kampania ta ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy.

Małgorzata Paź

Małgorzata Bilska