14 września bieżącego roku o godz. 10.00 na sali gimnastycznej w Publicznym Gimnazjum w Skarżysku Kościelnym odbyła się akademia z okazji dnia nauczyciela.

Wszyscy odświętnie ubrani zajęli swoje miejsca na sali .Przedstawienie rozpoczęto od odśpiewania hymnu narodowego. Po czym wszyscy zgromadzeni uczniowie i nauczyciele usiedli i ze spokojem byli nastawieni na przedstawienie jakie ich czekało… na samiutkim początku pan dyrektor rozdał wszystkim zasłużonym nauczycielom,, którzy włożyli i nadal wkładają dużo pracy w to aby młodzież mogła lepiej poznawać świat i miała lepsze warunki do rozwoju swoich zdolności i umiejętność… dostali oni dyplomy-nagrody wyróżnienia… gdy już zostały one rozdane rozpoczęła się wcale nie krótka akademia… na początku uczniowie opowiadali o swoich zmaganiach z nauką, śpiewali piosenki,, nawet śmiali się sami z siebie… nie zabrakło również licznych zabaw, pokazów mody nauczycielskiej a także śmiechu,, ponieważ na samym końcu dla uświetnienia zabawy na scenie pojawił się nasz szkolny kabaret-babek „Talent”,, w którego skład wchodzą dziewczyny głównie z klas drugich… po zakończeniu uroczystości wszyscy udali się na pyszny poczęstunek… również uczniom coś tam się dostało… He He He he Ogólnie rzecz biorąc i podsumowując cały dzień wszyscy byli zadowoleni z przebiegu uroczystości… i niech tak zostanie… brawa dla pań, które przygotowały przedstawienie!!!