Akcja "Chroń Młode Życie" ma na celu wyposażanie placówek oświatowych w pomoce dydaktyczne do nauki Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Fundatorem zestawu pomocy dydaktycznych jest firma Du Pont Conoco Poland.
Akcja "Chroń młode życie" - na drodze. Dzieci udają auta
Makieta ulicy powinna być w każdej szkole - postanowiła posłanka Urszula Pająk (SLD). Pierwsze wręczy szkołom jeszcze w styczniu. W ramach akcji "Chroń młode życie" zebrała na to już miliard starych złotych.
Niemal co dzień w Polsce ginie na drodze statystycznie jedno dziecko. Od roku we wszystkich szkołach odbywają się lekcje wychowania komunikacyjnego. Prowadzą je przeszkoleni nauczyciele, a jeśli takich nie ma - policjanci. Często zajęcia odbywają się na ulicy.

opiekun: Grzegorz Niewczas, Jarosław Bąk