21 marca 2013r. w Zespole Szkół Publicznych w Skarżysku Kościelnym odbyło się spotkanie zorganizowane przez dyrekcję szkoły i pedagoga szkolnego dla uczniów klas pierwszych gimnazjum z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji ze Skarżyska – Kamiennej.

Prelekcję dla uczniów poprowadzili sierż. szt. Anna Terlecka i sierż. szt. Damian Szwagierek. Spotkanie z uczniami było podzielone na dwie części. Pierwsza część dotyczyła zasad bezpiecznego korzystania z Internetu oraz zagrożeń, jakie Internet ze sobą niesie – cyberprzemocy, cyberprzestępczości. Funkcjonariusze zaprezentowali uczniom film „W Sieci. TV”. Później była pogadanka i dyskusja z uczniami na temat problemu przemocy rówieśniczej oraz zjawisku uwodzenia w sieci. Druga część zajęć poświęcona była odpowiedzialności prawnej nieletnich, którą nakłada na nich Ustawa z dn. 26 października 1982r. o postępowaniu w sprawach nieletnich. Uczniowie dowiedzieli się, kiedy i w jakich sytuacjach będą ponosili prawne konsekwencje swoich czynów.

Powyższe zajęcia, tematyka ich spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów jak i kadry pedagogicznej.

Renata Wiatr