9 września 2014r. pedagog szkolny Renata Wiatr zorganizowała dla uczniów klas I - IV Szkoły Podstawowej w Skarżysku Kościelnym spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji ze Skarżyska – Kamiennej:

dzielnicowym st. sierż. Ireneuszem Borowcem, sierż. szt. Pawłem Rycerskim i mł. asp. Damianem Szwagierkiem dotyczące „Bezpieczeństwa w ruchu drogowym”. W trakcie pogadanki i pokazu filmu edukacyjnego dotyczącego bezpieczeństwa w ruchu drogowym uczniowie dowiedzieli się jakich zasad należy przestrzegać. Informacje przekazane uczniom regulowane są Ustawą z dnia 20 czerwca 1997r.- Prawo o ruchu drogowym. Dzieci przypomniały sobie jak bezpiecznie poruszać się po drodze, na których występują w rolach pieszego lub podróżującego - jak zachować się przy ulicy, przy sygnalizacji świetlnej, omówione zostały zasady poruszania się po chodniku, noszenia odblasków, podróżowania w samochodach, przewożenia dzieci przez osoby dorosłe na rowerach. Przedstawiono przepisy prawne i zasady drogowe dla uczniów, którzy będą zdawali egzamin na kartę rowerową. Na koniec spotkania policjanci rozdali odblaskowe serca i Poradnik Pieszego.

Renata Wiatr