logo zzp

Program realizowany będzie w okresie szkolnym w terminach 12.03-22.06.2018 roku oraz 3.09-30.11.2018 roku. Oczekujemy do dnia 08.03.2018 roku imiennych zgłoszeń, którzy mogliby prowadzić zajęcia ogólnorozwojowe z elementami zapasów w Szkołach Podstawowych na terenie całego kraju. W roku 2018 Przewidujemy powołanie około 40 grup szkoleniowych.

O wynikach naboru zostaniecie Państwo poinformowani dnia 12.03.2018 roku poprzez stronę internetową PZZ.

Wszystkie zgłoszenia będą musiały uzyskać pozytywną opinię Prezesa Okręgowego Związku Zapaśniczego właściwego dla danego województwa.

W zgłoszeniu należy zawrzeć:

1. Imię i nazwisko prowadzącego, posiadane kwalifikacje w sporcie zapaśniczym

2. Nazwę i dokładny adres Szkoły Podstawowej, w której prowadzone miałyby być zajęcia ogólnorozwojowe

3. Imię i nazwisko Dyrektora w/w Szkoły Podstawowej, gdzie skierowane zostanie oficjalne pismo z PZZ po zakwalifikowaniu Placówki do realizacji programu MSiT i PZZ „Zapasy sportem wszystkich dzieci”.

Założenia Programu:

1. Prowadzenie zajęć pozalekcyjnych ogólnorozwojowych z elementami zapasów z uczniami Szkół Podstawowych w wymiarze dwa razy w tygodniu po 2 godziny lekcyjne (2 x 45 min.) w okresie 12.03-22.06.2018 roku oraz 3.09-30.11.2018 roku.

2. Dyrekcja Szkoły Podstawowej powinna zadeklarować nieodpłatne udostępnienie szkolnych obiektów sportowych na zajęcia pozalekcyjne w ramach projektu „Zapasy sportem wszystkich dzieci”.

3. Zajęcia pozalekcyjne prowadzone będą zgodnie z założeniami programu nauczania wychowania fizycznego w klasach 4-6, oraz projektem Ministerstwa Sportu i Turystyki zawartym w programie „Multisport” dla zapasów.

4. Polski Związek Zapaśniczy zobowiązuje się ubezpieczyć wszystkie dzieci biorące udział w zajęciach pozalekcyjnych w ramach projektu realizowanego – podstawowe ubezpieczenie grupowe od NNW.

5. Prowadzący zajęcia trener powinien posiadać licencję szkoleniowca Polskiego Związku Zapaśniczego na rok 2018, co jest jednoznaczne z posiadaniem ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej wykupionego przez Polski Związek Zapaśniczy na prowadzenie zajęć ogólnorozwojowych z elementami zapasów.

6. Dla sprawnego i efektywnego funkcjonowania projektu zostały stworzenie kryteria i regulaminy dotyczących wszystkich uczestników projektu, a więc kadry prowadzącej zajęcia oraz dzieci i młodzieży uczestniczących w tym projekcie.

 

REGULAMIN ORGANIZACJI ZAJĘĆ SPORTOWYCH (pozalekcyjnych):

W projekcie (zajęciach pozalekcyjnych) może uczestniczyć każde dziecko (dziewczynki i chłopcy) w wieku 10-12 lat po spełnieniu dwóch podstawowych warunków:

posiadania pozytywnych badań lekarskich do tego typu zajęć – załącznik nr 1,
zgody rodziców na udział w zajęciach pozalekcyjnych – załącznik nr 2.
Formy prowadzenia zajęć zostały opracowane zgodnie z zasadami metodyki szkolenia sportowego, wczesnego wieku szkolnego i programu nauczania wychowania fizycznego w klasach 4-6.

Mamy nadzieję że wspólna realizacja projektu w roku 2018 przyczyni się do zwiększenia aktywności fizycznej dzieci, popularyzacji sportu zapaśniczego w Państwa środowisku oraz będzie doskonałą formą spędzania czasu wolnego dzieci i młodzieży.