logo UE

PRACOWNIA KOMPUTEROWA przyznana przez MEN w ramach projektu EFS

W lipcu 2007 r. nasza szkoła otrzymała nieodpłatnie nowoczesną pracownię komputerową oraz internetowe centrum multimedialne do biblioteki szkolnej. Sprzęt został przyznany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach realizacji projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pracownia to 10 nowoczesnych komputerów z serwerem, komputer przenośny wraz z rzutnikiem oraz skaner i drukarka laserowa. Wszystkie komputery posiadają system operacyjny Windows XP i pakiet Office 2003, oraz program do bezpiecznego korzystania z Internetu Cenzor.

W ramach projektu w bibliotece szkolnej zainstalowano 4 komputery z drukarką i skanerem.

Większość nauczycieli szkoły podstawowej, przygotowując się do przyjęcia pracowni, ukończyła szkolenie „Technologie informacyjne i edukacja multimedialna w praktyce szkolnej”, które daje im możliwość profesjonalnego wykorzystania komputerów w czasie zajęć z poszczególnych przedmiotów.

Nowe pracownie pomogą w przygotowaniu uczniów do życia w globalnym społeczeństwie informacyjnym poprzez zapewnienie możliwości korzystania z technologii informacyjnej i komunikacyjnej, w uczeniu się i rozwiązywaniu problemów.