logo KDU

Głównym założeniem tego projektu było wdrożenie programu komputeryzacji wszystkich gimnazjów tak, aby każdy gimnazjalista miał dostęp do osobistego komputera oraz mógł z niego korzystać. W celu wykonania ww. zadania niezbędne było wzbogacenie wiedzy i umiejętności nauczycieli w zakresie projektowania, przygotowania i prowadzenia zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem komputera przenośnego z dostępem do Internetu.

W miesiącach listopad i grudzień 2008r. odbyły się szkolenia w ramach projektu KPRM „Komputer dla ucznia”. Szkolenia skierowane zostały do nauczycieli gimnazjów, nauczycieli przedmiotów nieinformatycznych i miały na celu  przygotowanie do efektywnego wykorzystania komputerów przenośnych w pracy dydaktycznej.

OSI CompuTrain SA we współpracy z Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach przeszkoliła 2000 osób z województwa świętokrzyskiego oraz we współpracy z Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie 510 nauczycieli  z województwa mazowieckiego. Na 16-godzinnnym, nieodpłatnym szkoleniu, uczestnik poznał konfigurację sprzętową, oprogramowanie systemowe, narzędziowe i dydaktyczne, instalowane na komputerach przenośnych, zasoby portalu Scholaris (i innych) do edukacji zdalnej, posiadł umiejętność projektowania zajęć dydaktycznych prowadzonych z wykorzystaniem programów edukacyjnych oraz narzędzi wspomagających prezentację tzn.: wideoprojektora, tablicy interaktywnej, kamery, aparatu cyfrowego.