W Zespole Szkół Publicznych w Skarżysku Kościelnym, już od kilku lat działa sekcja zapaśnicza, której trenerem jest Bogusław Kabała.

Sekcja zapasów działa od 12 lat, na początku był to klub UKS Bila, później startowaliśmy jako STS Skarżysko - Kamienna, niestety sekcja została zlikwidowana, wtedy zaczęliśmy startować w barwach Znicza Podzamcze Chęcińskie, tak jest do dzisiaj, to jest trzeci rok. Reprezentujemy gminę Chęciny, ale nasz region również, wszyscy wiedzą, że jesteśmy ze Skarżyska. W tej chwili programem Polskiego Związki Zapaśniczego objętych jest 15 zawodników, program nosi nazwę „Zapasy sportem wszystkich dzieci”, to są klasy szkoły podstawowej 4-6 - mówi trener Bogusław Kabała. Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu. Zapraszamy wszystkich chętnych, u nas drzwi są otwarte, można przyjść, zobaczyć i spróbować swoich sił. Najważniejszym kryterium są badania lekarskie i ambicja - podsumowuje trener Kabała.
W Bielawie od­były się Mi­strzo­stwa Kra­jo­wego Zrze­sze­nia LZS w Zapasach młodzików w stylu wol­nym i kla­sy­cznym oraz mło­dzi­czek. W za­wo­dach wy­star­to­wało bli­sko 200 za­wo­dni­ków z 37 klu­bów z ca­łej Pol­ski. Or­ga­ni­za­to­rem mi­strzostw było Kra­jowe Zrze­sze­nie LZS oraz Za­paś­ni­czy Klub Spor­towy „Bie­la­wianka” Bie­lawa. Gabriela Czarnota uczeń klasy II Gimnazjum w Skarżysku Kościelnym wystartował w stylu wolnym w kategorii do 100 kg. W stylu wolnym stoczono 91 walk. Najlepszym okazał się nasz uczeń – Gabriel Czarnota – podopieczny trenera Bogusława Kabały.