W ramach Ogólnopolskiego Dnia Pierwszej Pomocy w naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas IV - VI.

Zajęcia poprowadził wyspecjalizowany ratownik medyczny Radosław Ciach. Celem warsztatów było oswojenie młodzieży z ideą pomagania oraz nabycie przez uczniów praktycznych umiejętności na temat tego jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz jakie czynności należy podjąć udzielając pomocy poszkodowanym z różnymi urazami. Uczniowie mieli możliwość nie tylko porozmawiania z ratownikiem medycznym, ale także wykonywania ćwiczeń z użyciem fantoma oraz wykorzystywania prostych materiałów opatrunkowych w sytuacjach koniecznych. Podsumowaniem spotkania była krótka dyskusja mająca na celu uświadomienie uczniom tego, jak ważna w dzisiejszych czasach jest szybka i prawidłowa interwencja w ratowaniu życia drugiego człowieka.