We wtorek 27 września odbyła się wycieczka, podczas której uczniowie klas III i klasy IIb Szkoły Podstawowej w Skarżysku Kościelnym odwiedzili Muzeum Garncarstwa w Chałupkach oraz gospodarstwo agroturystyczne „ Leśne Zacisze” w Lisowie.

Pierwszy cel naszej wycieczki to wyjątkowe miejsce na mapie, nie tylko województwa świętokrzyskiego, ale całej Polski – Chałupki. W tej niewielkiej miejscowości znajduje się Muzeum Tradycji Garncarstwa. Po muzeum oprowadzał nas kustosz - pan Józef Głuszek- potomek garncarzy z tej miejscowości. W czasie pobytu uczestniczyliśmy tez w warsztatach garncarskich. Pod opieką mistrzyni tej sztuki – pani Elżbiety Klimczak spróbowaliśmy swoich sił w pracy na kole garncarskim. Ulepione przez nas naczynia gliniane zabraliśmy na pamiątkę do domu.
Następnie udaliśmy się do Lisowa. Z dużym zainteresowaniem zwiedzaliśmy „Zwierzyniec”, a w nim: wielbłądy, bawoły, konie, zebry, kangury, dziki, daniele, bażanty, strusie, surokatki i wiele innych zwierząt. Duże wrażenie zrobiły swobodnie chodzące po gospodarstwie pawie.
Zanim rozpoczęły się harce na ogromnym placu zabaw, zjedliśmy przygotowany na grilu posiłek. Zabawa na placu zabaw była znakomita, a atrakcji wiele. Pogoda dopisywała i nikomu nie chciało się odjezdżać z Lisowa. Wycieczkę możemy zaliczyć do bardzo udanych!