Przekonali się o tym uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Skarżysku Kościelnym.

Wspólnie ze swoimi wychowawczyniami: panią Grażyną Wiatr, Agnieszką Pakułą, Renatą Wolską i Lidią Mirkowską pojechali na wycieczkę do Kompleksu Świętokrzyska Polana znajdującego się w małej miejscowości w pobliżu Zagnańska, w Chrustach. Pierwszym punktem programu była wizyta u naszego sędziwego Bartka, który ostatnio obchodził swe 1016 urodziny :) Pomimo swego wieku nawet dobrze się trzyma – stwierdzili uczniowie. Po krótkie sesji zdjęciowej z jubilatem cała grupa dotarła do Świętokrzyskiej Polany, gdzie czekał na nich już przewodnik i wiele niespodzianek. Uczniowie zostali podzielenia na grupy i rozpoczęli zwiedzanie od „Parku Miniatur”, w którym zostały zebrane wszystkie najpiękniejsze zabytki ziemi świętokrzyskiej. Kolejną atrakcją były warsztaty plastyczne podczas których uczniowie zdobili butelki oraz wykonywali filcowe breloczki imitujące rybki. Każdy mógł wykazać się twórczością i pomysłowością. Klasa VI udała się na warsztaty poświęcone patronowi naszej szkoły Stanisławowi Staszicowi. Punktem kulminacyjnym był czas spędzony w Oceanarium. Wszyscy mogli podziwiać podwodny świat – piękny i fascynujący. Z zainteresowaniem i pełni skupienia przyglądali się różnorodnym gatunkom ryb, skorupiaków czy podwodnym roślinom.

Wszyscy zadowoleni wrócili do domu.

Lidia Mirkowska