W ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS, który z inicjatywy WHO obchodzony jest corocznie 1 grudnia, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Skarżysku – Kamiennej we współpracy z Urzędem Miasta w Skarżysku – Kamiennej zorganizował konkurs multimedialny „HIV/AIDS – żyj bez ryzyka”. Celem konkursu było upowszechnienie wśród młodzieży wiedzy dotyczącej profilaktyki HIV/AIDS, podniesienie poziomu akceptacji i tolerancji dla osób żyjących z HIV i chorych na AIDS, kształtowanie świadomości młodzieży na temat konsekwencji wynikających z ryzykownych zachowań zdrowotnych oraz zwiększenie odpowiedzialności za własne życie.

Zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji multimedialnej lub krótkiego filmu edukacyjnego/spotu jako narzędzia do przekazania informacji dotyczącej HIV i AIDS.

W dniu 01.12.2022r. odbyło się podsumowanie tego konkursu połączone z wręczeniem nagród dla laureatów i pamiątkowych dyplomów dla wszystkich uczestników.

I miejsce zajął uczeń klasy VIII a – Dawid Mamcarz.

Gratulujemy! Edyta Bartosiewicz