Uczniowie klasy II i III  Szkoły Podstawowej w Skarżysku Kościelnym  zakończyli kurs nauki pływania w ramach ogólnopolskiego programu ,,Umiem pływać”, który powstał przy wparciu: Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Lokalnych Jednostek Samorządu Terytorialnego.

Uczniowie opanowali podstawowe sposoby pływania oraz uświadomili sobie korzyści zdrowotne związane z nauką pływania. Projekt obejmował 20 godzin zajęć/ 10 wyjazdów po 90 minut /,   które odbywały się na krytej pływalni w Skarżysku - Kamiennej pod kierunkiem instruktorów: Jakuba Majewskiego  i Rafała Węgierka. Opiekę sprawowały nauczyciele ze  S P  w Skarżysku Kościelnym : Marta Kocia i Anastazja Górzyńska.

Zakończeniem Programu  było zaliczenie sprawdzianu umiejętności  w czterech stopniach :RYBKA, FOKA, NUREK, DELFIN.

Ostatnie zajęcia to forma zabaw w wodzie z wykorzystaniem niektórych elementów nauki pływania zakończone wręczeniem certyfikatów.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w projekcie , pobyt w wodzie dostarczył dzieciom nie tylko możliwości nauki pływania, ale również aktywnego spędzania wolnego czasu i dobrej zabawy. Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczały mnóstwo radości i satysfakcji. Dzieci z utęsknieniem czekają na kolejną edycję Projektu.

Marta Kocia