Uczniowie Szkoły Podstawowej w Skarżysku Kościelnym korzystają ze sprzętów zakupionych w ramach rządowego programu ,, Laboratoria Przyszłości”. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki,  która zakłada prowadzenie zajęć w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, a także podczas zajęć pozalekcyjnych.

Uczniowie klas I-III z dużym zaciekawieniem przyglądali się pracy Drukarki 3 D, sami próbowali tworzyć projekt swojego ulubionego zwierzątka.

Na zajęciach lekcyjnych poświęconych zasadom przechodzenia przez jezdnię korzystali z plansz edukacyjnych.

Na dodatkowych zajęciach uczniowie klasy VI wykorzystywali klocki do samodzielnego montażu Lego Education Spike. Miłośnicy kreatywnych zestawów zaznajamiali się z zasadami pracy z klockami, poznawali poszczególne elementy , np. czujniki, silniki,  budowali roboty, pojazdy i wprawiali je w ruch. Z efektów własnych konstrukcji każdy był zadowolony.