Dzień Dziecka lubimy wszyscy: i dzieci i dorośli! Jest to dzień szczególny w życiu szkoły, ponieważ wspólnie można wówczas spędzić czas na dobrej zabawie. W tym roku dobrej zabawy nie brakowało. Aby wywołać uśmiech na zmęczonych rokiem szkolnym uczniowskich buziach, nauczyciele zorganizowali na Dzień Dziecka przedstawienia w nauczycielskiej obsadzie. Dlaczego??? Bo zwykle to uczniowie występują w przedstawieniach, dlatego tym razem było inaczej. To grono pedagogiczne przeniosło publiczność w bajkowy świat….. kaczek.

Wystąpiły:
Kaczka Dziwaczka – Tatjana Rojek Figarska
Kaczki – Renata Wolska, Renata Wiatr, Grażyna Wiatr, Marta Kocia
Kucharka  - Lidia Mirkowska
Aptekarka – Małgorzata Paź
Praczka – Wioletta Winiarska
Bogacz – Marzanna Dręga
Fryzjerka – Magda Mamcarz

Na koniec panie  zaprezentowały się w nietypowym Kankanie, a Bartek Binder i Jakub Jaros zaśpiewali dla kolegów.

Oj, działo się, działo!!! Śmiechu było co nie miara!!!
Po przedstawieniu uczniowie, nauczyciele i rodzice wzięli udział w rozgrywkach sportowych, ale to już kolejna historia….

Ciąg dalszy Dnia Dziecka, to już inna bajka…

Jak to w dniu pełnym zabawy, rozgrywek nie mogło się rozpocząć się inaczej, jak od wspólnej rozgrzewki poprowadzonej przez panią Tatianę Rojek – Figarską. Uczniowie, nauczyciele i rodzice  przy muzyce rozgrzewali mięśnie do przygotowanych konkurencji.

Następnie dyrektor szkoły pani Dorota Gibas i przedstawiciel Rady Rodziców pani Monika Kocia złożyły dzieciom życzenia i obdarowały dzieciaki przygotowanymi upominkami.  Na kocach z koszami pełnymi smakołyków rozpoczął się piknik pod hasłem „Śniadanie na trawie”.

I w końcu  się zaczęło ….  Były mecze piłki nożnej drużyn ojców  i synów oraz siatkówki matki kontra córki. Jak to na meczach nie mogło zabraknąć cheerleaderek – żony i córki dopingowały swoich mężczyzn. Dziękujemy dyrektorowi GOK panu Cezaremu Nowakowi za sędziowanie i udział w imprezie.

Dużo frajdy sprawiła kolejna część -  nietypowe konkurencje: wyścig wózków, wieszanie prania, przenoszenie wody, czy toczenie opony. Emocji też było wiele! Ale przede wszystkim liczyła się gra fair play, dobra zabawa  i rodzinna atmosfera!

Na każdego z uczniów czekał popcorn i napoje, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców – serdecznie dziękujemy.

Uczniowie żałowali, że taki dzień jest tylko raz w roku, a uśmiechy na ich twarzach najlepiej świadczyły o powodzeniu imprezy.