Klasy 5B, 5A i dwie przedstawicielki klasy 7 uczestniczyli w rajdzie rowerowym połączonym ze ścieżką regionalną. Kontynuując rozpoczętą w ubiegłym roku trasę regionalną wycieczkę rozpoczęła wizyta w Spichlerzu Regionalnym. To turystyczna propozycja o charakterze edukacyjno-kulturalnym Państwa Elżbiety i Włodzimierza Jach ze Skarżyska Kościelnego.

Gromadzone przez nich od lat stare przedmioty związane z tradycjami regionu powiatu skarżyskiego stały się inspiracją do utworzenia niewielkiego „muzeum”, gdzie w tradycyjnej scenerii dawnej wsi świętokrzyskiej wyeksponowane zostały przedmioty codziennego użytku, gospodarstwa domowego, narzędzia pracy, odzież itp. Dziś na tyle zbiory Państwa Jach się rozrosły, że postanowili udostępnić je publiczności tworząc „Spichlerz Regionalny” oraz Mini Galerię Rękodzieła „Stryszek”. Jak podkreśla inicjatorka muzeum regionalnego i lokalna poetka Elżbieta Jach - Spichlerz to nie tylko zbiory regionalnych przedmiotów, ale także oferta edukacyjno-kulturalna dla dzieci i młodzieży, są tu oferowane bowiem muzealne lekcje tematyczne dla zwiedzających. Jedną z nich Pani Ela przedstawiła naszym uczniom:
, Od ziarenka do bochenka”.

Ze Spichlerza uczniowie odwiedzili kapliczkę powstańczą z 1867 roku na Świerczku.

Warsztaty u Pani Elżbiety były kolejnym z elementów projektu, który realizuje klasa 5B wraz
z wychowawczynią Małgorzatą Paź: „Znani i cenieni w gminie Skarżysko Kościelne”.