Wspólna akcja Wolontariatu, Samorządu Uczniowskiego i świetlicy. To święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów, pasji. Na świecie Międzynarodowy Dzień Kropki rozpoczął się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”, która opowiada historię Vashti, dziewczynki przekonanej, że nie potrafi rysować. Dzięki inspiracji i zachęcie ze strony nauczycielki Vashti odkrywa w sobie moc kreatywności.

Choć często skupiamy się na kolorowych strojach w kropki, nie o strój tego dnia chodzi. Międzynarodowy Dzień Kropki to okazja do rozmowy o talentach
i umiejętnościach. To czas, w którym możemy skupić się na małych i dużych umiejętnościach naszych dzieci. Zwróćmy uwagę na to, że w każdym drzemie jakiś talent. Szkoły są pełne nieśmiałych, niepewnych siebie i zagubionych dzieci.

Często z ust młodych ludzi słyszymy: Jestem do niczego, nic nie potrafię, niczego nie umiem zrobić dobrze.

Nie pozwólmy na to, by dzieci w to uwierzyły. Niech Międzynarodowy Dzień Kropki będzie dniem zmiany. Dniem, w którym skupimy się na rzeczach,
w których nas uczniowie są dobrzy, a także na tym, by mogli odnaleźć rzeczy, które polubią, których wykonywanie będzie sprawiało im radość. W tym roku udało nam się zaangażować niemalże całą społeczność szkolną. Cieszymy się ogromnie i dziękujemy wszystkim nauczycielom za otwartość i poddanie się dziecięcym talentom. A Wam dzieciaki za to, że chcieliście pobawić się kropką.