Kolejna wspólna akcja Wolontariatu, Samorządu Uczniowskiego i świetlicy. Światowy Dzień Jabłka ma swoje korzenie w Europie. Został ustanowiony 21 października 1990 roku przez brytyjską organizację charytatywną Common Ground. Od samego początku miał być nie tylko świętem na cześć tych popularnych owoców, ale też pokazem różnorodności, której utrata grozi nam nie tylko w przypadku jabłek, ale też w odniesieniu do bogactwa krajobrazu, jeśli nie będziemy wystarczająco dbać o nasze środowisko. Jabłko, które ma tak wiele odmian, uznano za doskonały symbol różnorodności.

Zorganizowano zajęcia, podczas których dzieci mogły dowiedzieć się, jakie są właściwości jabłek, jak się je uprawia, dlaczego powinno się je jeść ze skórką,
a także, jak ważne jest to, by przed zjedzeniem jabłka zawsze myć.

Dzień jabłka możemy świętować również w domu. Wspólne pieczenie szarlotki lub przygotowywanie zdrowego, jabłkowego deseru z pewnością uświetni jabłkowe święto. A co powiecie na spacer w poszukiwanie jabłoni rosnących
w okolicy?