Zadaniem uczniów było wymyślenie dowolnego wynalazku, który nie został opisany w książce Rafała Kosika ,,Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”, a następnie uzupełnienie jego zgłoszenia do „Biura patentowego Felixsa, Neta i Niki”.

Uczniowie stanęli przed koniecznością wyboru jednego z wielu urządzeń, które byłyby im przydatne w życiu. Dyskutowaliśmy także na temat możliwości
i zagrożeń, jakie niosą ze sobą nowoczesne technologie. Wspólnie szukaliśmy lekarstwa na problemy współczesności i przyszłości. Doszliśmy do wniosku, że receptą na problemy współczesności i przyszłości może okazać się drugi człowiek i wartości takie jak: przyjaźń, lojalność, poczucie odpowiedzialności, solidarność, rodzina, uczciwość... To tradycyjne wartości, które wcale nie przestały być aktualne!

Aby uniknąć zagrożeń, jakie wiążą się z coraz szybszym rozwojem nowoczesnych technologii i zmianami zachodzącymi na świecie, możemy też:

– ostrożnie i z rozwagą korzystać z najnowszych osiągnięć techniki.

– wykorzystywać je dla dobra ludzi, nigdy przeciwko nim!

– starać się przewidywać wszystkie konsekwencje naszych działań.

– pamiętać, że zawsze powinniśmy być odpowiedzialni za to, co tworzymy.

Następnie uczniowie zaprojektowali i opisali niezwykły wynalazek, który pomógłby rozwiązać jeden z problemów współczesnych ludzi. Wszystkie można zobaczyć w galerii, zapraszamy.