• Szkoła Podstawowa

    im. Stanisława Staszica
  • Szkoła Podstawowa

    Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada. Źródło: Pisma filozoficzne i społeczne, Warszawa 1954, PWN, s. 281
  • Szkoła Podstawowa

    im. Stanisława Staszica

Komunikat

Rekrutacja

Konkurs

Wspólna akcja Wolontariatu, Samorządu Uczniowskiego i świetlicy. 21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi „Hallo World Day” i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

W naszej szkole postanowiliśmy wydłużyć go do tygodnia. Przebiegał on według planu:
Poniedziałek - Zrób coś miłego dla kogoś i nie mów mu o tym.

Wtorek - Przytrzymaj komuś drzwi, aby wygodniej było mu wejść, bądź wyjść ze szkoły. (tego dnia uczniowie z samorządu rozdawali cytaty o życzliwości przy wejściu do szkoły)

Środa - dzień żółty dla całej szkoły - kolor życzliwości.

Czwartek - Przytul kogoś.

Piątek - Powiedz komuś, że go doceniasz i za co.

Sobota - Posprzątaj ,,bez gadania" swój pokój i może któryś jeszcze.

Niedziela - powiedz rodzicom, rodzeństwu, dziadkom komplement.

Warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że w tej akurat kwestii naukowcy nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje!