W piątek 15 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Skarżysku Kościelnym odbył się wieczór autorski Elżbiety Jach i Iwony Półtorak. Pani Elżbieta zaprezentowała swoją nową książkę „USYPIANKI, bajki, kołysanki”, do której piękne ilustracje z przekazem wykonała Pani Iwona Półtorak. Jak wspomniała we wstępie autorka, książkę dedykuje głównie młodym ojcom, aby ułatwić im układanie do snu swoich pociech.

Po prezentacji książki odbyła się część artystyczna. Młodzi artyści recytowali wiersze i bajki oraz śpiewali i grali głównie kolędy i pastorałki. Z klasy 5 reprezentował naszą szkołę Krzysztof Błach wierszem „Bajeczka zimowa”, z klasy 6 B wystąpili uczniowie: Julia Janiec „Świąteczny czas”, Patrycja Kapusta „Na kolanach babci 2”, Wiktoria Derlatka „Bombka”, Franciszek Błach „Kołysanka dla Jezuska” oraz Bartosz Walas „Podłaźniczka i choinka”.

Część artystyczną realizowały: Pani Beata Rybarczyk-Czajkowska oraz Pani Natalia Nawrot, która wykonała na zakończenie piękną polską kolędę „Mędrcy świata, monarchowie”. Nad przygotowaniem uczniów czuwała polonistka Małgorzata Paź.

Na widowni zasiedli rodzice młodych artystów, mieszkańcy gminy i powiatu, a wśród Nich Starosta Skarżyski Artur Berus i członkini zarządu powiatu Katarzyna Bilska.