13.04.2012 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finał VII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej im. Michała Centera.

23.03.2012 roku został przeprowadzony I etap tegoż konkursu. Przesłuchano 97 podmiotów wykonawczych. Uczniowie ZSP w Skarżysku Kościelnym zakwalifikowali się do finałowego koncertu, który odbył się 13.04.2012 roku.

13 piątek nie okazał się pechowy. Uczniowie wyśpiewali sobie III miejsce. Publiczne Gimnazjum reprezentował 8 – osobowy zespół wokalny w składzie: Dominika Kobierska, Beata Niziołek, Aleksandra Gospodarczyk, Daria Gruszka, Maria Wito, Klaudia Katulska, Anna Woźniak, Agata Kołodziej. Uczennicom akompaniował Dominik Kopeć. Artystów przygotowała Renata Wolska. To był już czwarty z rzędu Wojewódzki Finał, w którym uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych w Skarżysku Kościelnym osiągnęli sukces:

IV Festiwal – wyróżnienie dla zespołu wokalnych ze szkoły Podstawowej i Gimnazjum

V Festiwal – II miejsce dla zespołu wokalnego ze Szkoły Podstawowej

II miejsce dla Agaty Kołodziej w kategorii solista ze Szkoły Podstawowej