17 kwietnia odbył się Jubileuszowy X Regionalny Konkurs Informatyczny dla Szkół Gimnazjalnych

organizowany przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. M. Kopernika w Skarżysku - Kamiennej we współpracy z partnerem Koroną Kielce S.A. Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Skarżysku -Kamiennej.

Podczas konkursu swoją wiedzę informatyczną sprawdzali m.in. uczniowie z Gimnazjum w Skarżysku –Kościelnym, Gimnazjum Nr 4 w Skarżysku -Kamiennej, Publicznego Gimnazjum w Orońsku, Publicznego Gimnazjum w Jastrzębiu.

Gimnazjum w Skarżysku Kościelnym reprezentowali Ernest Warwas i Jakub Płusa pod opieką Grzegorza Niewczasa.

Gimnazjaliści musieli rozwiązać przygotowane zadania praktyczne dotyczące partnera konkursu (m.in. praca w arkuszu kalkulacyjnym Excel i przygotować prezentację multimedialną w PowerPoint), a później rozwiązać test z wiedzy informatycznej.

Sponsorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Skarżysku -Kamiennej, Klub Piłkarski Korona Kielce S.A., ZSE im. M .Kopernika w Skarżysku -Kamiennej, Motorola Solutions System Polska Sp. Z.o.o

w Krakowie, PZU S.A. oddział w Skarżysk u-Kamiennej, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach

Zwycięzcami konkursu zostali:

1. Dębiński Kamil Gimnazjum nr 4 w Skarżysku- Kamiennej