W Suchedniowie odbył się X Jubileuszowy Konkurs Recytatorski im. Jana Gajzlera.

Zespół Szkół Publicznych w Skarżysku Kościelnym reprezentowali: Monika Wiatr, Aleksandra Walas, Angelika Gruszczyńska (dziewczynki przygotowywała Małgorzata Paź) i Hubert Szlęzak (opiekun Paweł Rokita).

Angelika Gruszczyńska zajęła II miejsce w kategorii gimnazjów, a Monika Wiatr została wyróżniona w kategorii szkół podstawowych

W konkursie w trzech kategoriach łącznie wystąpiło 37 recytatorów, których prezentacje oceniało jury w składzie: Monika Kowalczyk - przewodnicząca oraz Hanna Miernik i Marta Ptak. Obie dziewczyny przygotowała polonistka Małgorzata Paź.

Ponadto w konkursie wystąpili jeszcze Ola Walas (opiekun Małgorzata Paź) i Hubert Szlęzak