Dnia 03.09.2012r. odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego. Uroczystości zapoczątkowała msza święta w kościele Św. Trójcy w Skarżysku Kościelnym, podczas której uczniowie zostali pobłogosławieni na nadchodzący czas nauki.

Następnie na placu przed Gimnazjum został odśpiewany hymn oraz zostały wygłoszone przemowy. Pan dyrektor, Witold Woźniak bardzo serdecznie przywitał wszystkich przybyłych na uroczystość, uczniów nauczycieli, radę pedagogiczną oraz rodziców. Swoją obecnością zaszczycił Nas również pan wójt - Zdzisław Woźniak, który podobnie jak pan dyrektor wygłosił przemówienie. Po części oficjalnej uczniowie wraz z opiekunami rozeszli się do wyznaczonych sal. Wychowawcy przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze jak również przypomnieli o obowiązkach ucznia.

Aleksandra Parszewska kl. III a